HANGİ GELİNLİK YAKASINI SEÇMELİYİM? VÜCUT TİPİME GÖRE EN DOĞRU YAKA ÇEŞİDİ HANGİSİDİR?

Yakalar, gelinin yüz, boyun, omuz ve gerdanının güzelliğini göstermek için ön plana çıkarılan harika detaylardır. Gelinlik seçiminde üst (büstiyer kısmı) bu yüzden kilit noktadır.


YAKA MODELLERİ 

V Yaka:
 Üst bedeninizi ön plana çıkaran V yaka modeli en çok tercih edilen modeldir.
Bir çok fiziğe yakışır. Boynu kısa olanlar için idealdir; uzun gözükmesini sağlar.
Göğsün zarifliğini belli eder. Eğer göğüs bölgeniz biraz büyükse ve daha çekici bir
görünümü olsun isterseniz derin V yakaları tercih edebilirsiniz. MCB 2021 ve Özel koleksiyonu V yaka modellerini sizinle paylaşıyoruz.


Kayık Yaka (Madonna Yaka): 
Omuzları dar olan gelinleriniz için madonna yaka gelinlikler kurtarıcı modellerdendir. İnce boyunlulara ve küçük gögüslülere çok yakışır. Ama düz bir kayık yaka bana göre değil derseniz, dekolte görünümü için yakayı dantelden yaptırabilir, kalp yada straplez büstiyeriyle birleştirebilirsiniz. MCB 2021 Koleksiyonu'ndan Ela'yı biz sizin için seçtik.

Kare Yaka: 
Kare yakanın en belirgin özelliği boyun ve gerdan çevresini uzun göstermektir.
Bu yüzden kısa boyunlu gelinlerimizin tercihidir. Kare yaka göğsü kavradığı için biraz büyük güğüsleri olan gelinlerimizde daha hoş durabilir. 2021 Koleksiyonundan göz kamaştıran Fla'yı sizin için seçtik.

Halter Yaka
: Üçgen bir görünümü vardır. Boyun altından başlar ve gerdan bölgesini kapatır. Omuzlar açıkta kalır. Bu yüzden daha çok dar omuzlu gelinlerimizin seçtiği bir modeldir. Atletik ve fit bir görünümünüz varsa bu modeli rahatlıkla seçebilirsiniz. 2021'in modası Ortega ve MCB'nin özel koleksiyonundan Illusion'un detaylarına bakabilirsiniz.

Hakim Yaka: 
Uzun boyun bölgesine sahip gelinlerimizde hoş duran hakim yaka, boyun yarı kapalı denecek tarzda, omuzları, göğsü ve eğer tercih ederseniz kollarınızı da kapatır. Tesettür gelinlik isteyen bir çok gelinin tercihidir. Dağınık topuz saçlarınız, boyun uzunluğunuza göre uzun ve ya kısa küpelerle çok güzel kombinleyebilirsiniz. 2021 Kapalı tesettür modasının gözdeleri Max ve Haute, ayrıca Transparan hakim şıklığının diğer isimleri Lattice ve Chiara...

Straplez Yaka: 
Askısız olan gelinlik yakasıdır. Dik omuzlara çok yakışan nadide bir modeldir. Düz straplez ve kalp straplez modelleri vardır. Kalp straplezler, uzun boylu ve küçük göğüslülere; Düz straplezler, büyük göğüslü ve geniş omuzlu gelinlerimize yakışır. Ayrıca merasiminizde takılarınızın ön planda olmasını isterseniz favori bir yaka olabilir. MCB Koleksiyonu en zarif straplezlerini sizler için seçtik.

Düşük Yaka: Genelde kalp ya da straplez görünümü olan düşük askılı yaka modelidir. Omuzları vurgular en çok dar omuzluların tercihidir. Düşük yakalı gelinliklerin bir diğer özelliği çok havalı olmasıdır. Kraliyet prensesi ve balo kraliçesini andıran bir görünümü vardır. Prenses yaka ve diğer düşük kollu ve yakalı gelinlikler bu tarzı kapsar. 2021'in sizler için seçtiğimiz düşük kalp yaka prenses modelinden olan New Zb, bu yılın fovarileri arasında!

En popüler 7 yaka detayını sizinle paylaştık. Gelinlik seçerken burada etek kesimi ve yaka kesiminin aslında ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. Siz de gelinlik kesimlerine ve yaka kesimlerine dikkat ederek size en uygun gelinliği MCB'da rahatlıkla seçebilirsiniz. Artık diğer detayları; askılı, transparan, uzun kollu, balon kollu, saten,dantel işlemeli, simli, fırfırlı gibi bir çok detayı da sizin zevkinize bırakıyoruz :)

EN BEĞENİLEN GELİNLİK MODELLERİ