Dantel, gelinliğin en önemli parçalarındandır. Kişisel tercihlerinize göre gelinliğinize ekletebileceğiniz veya tümünü kaplatabileceğiniz tasarımlardır. En çok kullanılan dantel türlerini şöyle sıralayabiliriz.

Alencon Dantel; İğne oyası Fransız dantelidir. Daha çok şeffaf tüller üzerinde kullanılır.
Güpür Dantel; Venedik danteli de denir, hafif ama sert dantellerdir.
İşleme Dantel; Naif desenlere sahiptir, en çok aplikelerde kullanılır.
Şerit Dantel; Hafif pamuk bir kumaş ile delikli ve tasarım dantellerdir.
 
Gelinliklerimizi üretmek için kullandığımız kumaşlar Türkiye'de ihracatta en iyi en kaliteli kumaşları üreten yerli üretim fabrikalardan temin ediliyor. Dantellerin bir çoğu Fransa’dan ithal ediliyor. Buradaki seçkin dantel fabrikalarında yeni nesil gelinleri için özenle seçiyoruz. Eşsiz dantel desenlerimiz, dokularımız ve ışıltılarımız asırlık teknikler kullanılarak titizlikle el yapımı üretiliyor. Bazı danteller özel sipariş üzerine dokunup geldiğinden düğün tarihinizden 3-18 ay önce sipariş vermenizi öneriyoruz.
 
En güzel dantelleri kullanılarak gelinlikler tasarlayıp üretmek Mediha Cambaz’ın soylarından geliyor. Gelinlik dantelerinin desenleri ve zarifliğinden etkilenen Mediha Cambaz’ın annesi, bu aşkı kendisine bıraktı. Yunanistan/Selanik türklerinden olan annesi başarılı Avrupalı tasarımcıların kumaşlarından ilham alarak bir çok elbise tasarlayıp üretti. Mediha Cambaz’ı çok küçük yaştan itibaren dantel aşkını aşıladı. Annesinin kullandığı antika dikiş makinesi ve araç gereçleri Çekirge’deki Showroom’da duruyor.
 
Fransız dantelleri, büyük fabrikaların gelinlik dantel tasarımlarını ve kendi tasarladığı dantelleri yüksek kalitede ve bazılarını da %100 pamuklu ipliklerden üretiyor. Yeni online gelinlik web sitemizle Türkiye’de bir ilki yaparak Gelinlikleri Bursa Türkiye’deki stüdyo atelyesinde kendi üreterek doğrudan, toptan satış fiyatınadan satışa sunmayı başardı. Toptan satış fiyatları önerilen perakende satış fiyatının yarısından daha az. Mediha Cambaz gelinlik modellerinin hiçbirini başka bir mağazada bulamazsınız. Aynı zamanda 100 gelin değerlendirmesi üzerinde GoogleMaps' de Türkiye'nin en iyi markası konumunda.