Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, sipariş iptali veya ürün değişimi için www.medihacambaz.com sitemizde "Üyelik / Siparişlerim" sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir ya da info@medihacambaz.com e-posta hesabımıza talebinizi iletebilirsiniz.

Sipariş iptal talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise yine aynı kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır. 

Ürünümü iade etmek/değiştirmek istiyorum, İade/Değişim Şartları nedir?

Satın aldığınız ürünü iade/değişim talebinizi, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 15 gün içinde www.medihacambaz.com sitemizden info@medihacambaz.com e-posta hesabımıza e-posta göndererek iletebilirsiniz. Ürün iadelerinizde MNG Kargo 808175195 firma kodunu ileterek herhangi bir “kargo bedeli ” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyon, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. 

İade/Değişim Koşulları 

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Gelinlik ve Abiye elbiselere takılmış olan ürün koruma bandının sökülmesi, hasar görmesi durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.
 • Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, Her türlü yazılım, Her türlü işlemci (CPU) Program, DVD, VCD, CD ve Kasetlerin, Bilgisayar ve Kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.
 • Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.
 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.
 • Gelin saç aksesuarı taç ve duvaklar takılmış olan ürün koruma bandının sökülmesi, hasar görmesi, kullanılması durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir.
Yukarıda belirtilen iade şartlarına dikkat ederek MNG Kargo 808175195 firma kodunu ileterek herhangi bir "kargo bedeli" ödemeden geri gönderebilirsiniz. Faturanızla birlikte  ürününüzü iade/değişim için merkez gelinlik mağazamız Mediha Cambaz Bridal / Muradiye mahallesi Çekirge Caddesi No:63/A Mediha Cambaz Gelinlik Osmangazi/BURSA adresine ilk değişim işleminizi ve iadelerinizi ücretsiz geri gönderebilirsiniz.
 
MNG Kargo dışında diğer kargo şirketlerinden yapılan iadelerde ücret göndericiye aittir.
 

İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak; 
 • Alışverişin ödemesi kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza
 • Alışverişin ödemesi havale/EFT yoluyla yapıldıysa banka hesabınıza yansıtılacaktır.
Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.
 

Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

medihacambaz.com'dan yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.
 

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, MNG Kargo 808175195 firma kodunu ileterek herhangi bir "kargo bedeli" ödemeden geri gönderebilirsiniz. Faturanızla birlikte  ürününüzü iade/değişim için merkez mağazamıza Mediha Cambaz Bridal / Muradiye mahallesi Çekirge Caddesi No:63/A Mediha Cambaz Gelinlik Osmangazi/BURSA adresine ilk değişim işleminizi ve iadelerinizi ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

Kargo şirketine nasıl ulaşabilirim, ürünü nasıl iade ederim?

Ürününüzü paketleyerek en yakın MNG Kargo şubesine teslim edebilir ve ya 0850 202 02 02 numaralı çağrı merkezinden kurye talebinde bulunabilirsiniz.
 
Şubeden teslim ettiğiniz kargoların takip numaralarını şubeden alabilirsiniz.
 
Kargonunuzun teslimat durumunu MNG Kargo'nun web sitesinden takip edebilirsiniz.
 

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz medihacambaz.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
 
İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 14 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
 
İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, "Hesabım"ın altındaki "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.
 
(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.
 

Yeni aldığım ürün kusurlu çıktı, ne yapmalıyım?

Ürününüzle ilgili yaşadığınız kusur sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 iş günü içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen "kargo gönderi kodu" ile ürününüzü hiçbir "kargo ücreti" ödemeden geri gönderebilirsiniz.
 
Ürününüz medihacambaz.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelemeye gönderilir. Yetkili Departman tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Departman'ın vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir, iadesi alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarımı gerçekleştirilerek tarafınıza geri gönderilebilir.
 
Ancak ürününüzdeki kusur, "kullanıcı hatası" (çarpma, düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse; herhangi bir işlem yapılmayacaktır. Hasar görebilecek eşya kategorisine giren (taç, takı, taşlı aksesuarlar, ayakkabı) ürünlerin kargo görevlisinin yanında açılarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Ürün hasarlı teslim edilmiş ise kargo şirketinden talep edilmesi gereken tutanak ile iade/değişim başvurusunda bulunabilir. Aksi takdirde iade/değişim talebi kabul edilmeyecektir.
 
www.medihacambaz.com sitemiz üzerinden ürün iade talebi oluşturmak için "Üyelik/ Ürün İade İsteği" sayfasına gidin, sol üstte yer alan "Yeni iade isteği ekle" linkine tıklayın.  İşlem yapılmasını istediğiniz siparişinizi listeden seçtikten sonra iade / değişim yapılmayacak ürünleri x işaretine tıklayarak listeden çıkarın ve "paket" / "istek tipi" / "iade nedeni" listelerinden ilgili maddeleri seçin. Sayfanın sağ alt tarafından bulunan "İsteği gönder" butonuna tıklayarak iade/değişim talebinizi tamamlayabilirsiniz.
 
MNG Kargo firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için merkez mağazamıza Mediha Cambaz Bridal / Muradiye mahallesi Çekirge Caddesi No:63/A Mediha Cambaz Gelinlik Osmangazi/BURSA adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.
 

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından MNG Kargo 808175195 firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için merkez mağazamıza Mediha Cambaz Bridal / Muradiye mahallesi Çekirge Caddesi No:63/A Mediha Cambaz Gelinlik Osmangazi/BURSA adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.
 
Ürününüzwww.medihacambaz.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.
 
"Siparişlerim" sayfasınında ürünün yanında “İade et” butonuna basın. İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek iade formu sayfasında iade nedeninizi yazarak "İade Formunu Gönder" butonuna basabilirsiniz. 
 

Mağaza iade ve değişim prosedürü

Mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin iade ve değişimi yapılmamaktadır.

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
 

Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde info@medihacambaz.com mail adresine bir e-posta gönderin. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa, ürün koruma bandı açılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.